$132
Is this Ducati authentic?
Yes - we guarantee this Ducati item is 100% genuine, authentic and brand new.
Can I return it?
Yes - you can return it within 30 days for a refund, subject to our return policy.
Where do you ship from?
This item is in stock and ships from the United States (USA warehouse). ![]()
Do you ship worldwide?
Yes - we ship worldwide! View shipping options
Does it include a warranty?
This Ducati item is covered by the manufacturer's warranty when applicable.
PRODUCT DETAILS
| Brand: | Ducati |
| SKU: | 11918827 |
| MPN: | CARDUC-006-S-0OIT-AO |
| UPC: | 716736711300 |
| Frame Color: | BLACK RED |
| Lens Color: | RED MIRRORED |
| Lens Socket Width: | 57 mm |
| Bridge Width: | 17 mm |
| Temple Length: | 135 mm |
| Department: | Unisex |
| Type: | Men`s Sunglasses |
| Style: | CARDUC 006/S |
| Lens Material: | Plastic |
| Lens Technology: | Anti-Reflective |
| Theme: | Fashion |
| UV Protection: | UV400 |
ABOUT
Ducati sunglasses - CARDUC-006-S-0OIT-AO - Frame: BLACK RED, Lens: RED MIRRORED (UPC: 716736711300)
Sunglasses by Ducati
Ducati is proud to represent Italian industry - the essence of Italian style shows through the design of each product. Sinuous, seductive and flexible lines with a permanent, timeless quality that sets an unsurpassable standard.