SALE: $210 (-24%) $275
Is this John Varvatos authentic?
Yes - we guarantee this John Varvatos item is 100% genuine, authentic and brand new.
Can I return it?
Yes - you can return it within 30 days for a refund, subject to our return policy.
Where do you ship from?
This item is in stock and ships from the United States (USA warehouse). ![]()
Do you ship worldwide?
Yes - we ship worldwide! View shipping options
Does it include a warranty?
This John Varvatos item is covered by the manufacturer's warranty when applicable.
PRODUCT DETAILS
| Brand: | John Varvatos |
| SKU: | 10831980 |
| MPN: | V538 |
| UPC: | 751286335088 |
| Model: | V538 |
| Frame Color: | Clear |
| Lens Color: | Black |
| Temple Length: | 145 mm |
| Bridge Size: | 20 mm |
| Lens Socket Width: | 52 mm |
| Department: | Men |
| Lens Technology: | Anti-Reflective |
| Style: | Full Rim |
| Frame Material: | Plastic |
| Country of Origin: | Japan |
ABOUT
John Varvatos sunglasses - V538 - Frame: Clear, Lens: Black (UPC: 751286335088)
Sunglasses by John Varvatos
John Varvatos is a brand that occupies a unique place in the landscape of American design.
It unites old world craftsmanship and refined tailoring with modern innovations in textiles and a rock and roll sensibility.
YOU MIGHT ALSO LIKE