SALE: $148 (-30%) $210
Is this Armani Exchange authentic?
Yes - we guarantee this Armani Exchange item is 100% genuine, authentic and brand new.
Can I return it?
Yes - you can return it within 30 days for a refund, subject to our return policy.
Where do you ship from?
This item is in stock and ships from the United States (USA warehouse). ![]()
Do you ship worldwide?
Yes - we ship worldwide! View shipping options
Does it include a warranty?
This Armani Exchange item is covered by the manufacturer's warranty when applicable.
PRODUCT DETAILS
| Brand: | Armani Exchange |
| SKU: | 12492622 |
| MPN: | AX7121 |
| UPC: | 723763292504 |
| Model: | Armani Exchange Lola AX7121 |
| Dial Color: | Silver |
| Band Color: | Rose Gold-tone |
| Bezel Color: | Rose Gold-tone |
| Case Size: | 28 mm |
| Band Width: | 14 mm |
| Department: | Women |
| Type: | Wristwatch |
| Reference Number: | AX7121 |
| Style: | Watches |
| Features: | Hour Minute Second |
| Movement: | Quartz |
| Band Material: | Stainless Steel Mesh |
| Display: | Silver |
| Case Material: | Stainless Steel |
| Water Resistance: | 50 meters / 165 feet |
| Year Manufactured: | 2010-Now |
| Indices: | Index |
| Watch Shape: | Round |
| Caseback: | Solid |
| Bezel Type: | Fixed |
| Handedness: | Left |
| Bezel: | Fixed |
| Case Diameter: | 28 mm |
| clasp: | Fold Over Slip Through |
| Gender: | Women`s |
| Series: | Lola |
ABOUT
Armani Exchange watch - Armani Exchange Lola AX7121 - Lola - AX7121 - Dial: Silver, Band: Rose Gold-tone, Bezel: Rose Gold-tone (UPC: 723763292504)
Watches by Armani Exchange
The modern wardrobe as only Giorgio Armani could envision it, Armani Exchange embodies the youthful spirit of a new generation. Armani Exchange takes a playful, urban approach to apparel and accessories. Launched in 1991, Armani Exchange retails fashion and lifestyle products and is known for its occasionally provocative ad campaigns. Targeted as the more accessible Armani brand, it is inspired by street-chic culture and dance music.
YOU MIGHT ALSO LIKE