SALE: $382 (-27%) $520
Is this Swarovski authentic?
Yes - we guarantee this Swarovski item is 100% genuine, authentic and brand new.
Can I return it?
Yes - you can return it within 30 days for a refund, subject to our return policy.
Where do you ship from?
This item is in stock and ships from the United States (USA warehouse). ![]()
Do you ship worldwide?
Yes - we ship worldwide! View shipping options
Does it include a warranty?
This Swarovski item is covered by the manufacturer's warranty when applicable.
PRODUCT DETAILS
| Brand: | Swarovski |
| SKU: | 12392671 |
| MPN: | 5519456 |
| UPC: | 191453009013 |
| Model: | Swarovski Crystalline Aura 5519456 |
| Dial Color: | White Silver (Crystal Pave) |
| Band Color: | Champagne Gold PVD |
| Bezel Color: | Champagne Gold PVD |
| Case Size: | 35.5 mm |
| Department: | Women |
| Type: | Wristwatch |
| Reference Number: | 5519456 |
| Style: | Watches |
| Features: | Hour Minute |
| Movement: | Quartz |
| Band Material: | Metal |
| Display: | White Silver (Crystal Pave) |
| Case Material: | Metal with crystals |
| Water Resistance: | 50 meters / 165 feet |
| Year Manufactured: | 2010-Now |
| Indices: | Index |
| Watch Shape: | Oval |
| Country of Origin: | Switzerland |
| Caseback: | Solid |
| Bezel Type: | Fixed |
| Case Thickness: | 9 mm |
| Handedness: | Left |
| Bezel: | Fixed |
| Case Diameter: | 35.5 mm |
| clasp: | Fold Over with Safety Release |
| Gender: | Women`s |
| Series: | Crystalline Aura |
ABOUT
Swarovski watch - Swarovski Crystalline Aura 5519456 - Crystalline Aura - 5519456 - Dial: White Silver (Crystal Pave), Band: Champagne Gold PVD, Bezel: Champagne Gold PVD (UPC: 191453009013)
Watches by Swarovski
Swarovski is a luxury brand renowned for its exquisite crystal creations and elegant jewelry. Known for its precision-cut crystals, Swarovski offers a stunning range of products, including necklaces, earrings, and decorative items. With Swarovski, you can add a touch of brilliance and sophistication to any occasion, making it a symbol of luxury and timeless beauty.
YOU MIGHT ALSO LIKE