SALE: $534 (-64%) $1495
Is this Versace authentic?
Yes - we guarantee this Versace item is 100% genuine, authentic and brand new.
Can I return it?
Yes - you can return it within 30 days for a refund, subject to our return policy.
Where do you ship from?
This item is in stock and ships from the United States (USA warehouse). ![]()
Do you ship worldwide?
Yes - we ship worldwide! View shipping options
Does it include a warranty?
This Versace item is covered by the manufacturer's warranty when applicable.
PRODUCT DETAILS
| Brand: | Versace |
| SKU: | 11969669 |
| MPN: | VECQ00618 |
| UPC: | 7630030534355 |
| Model: | Versace Palazzo Empire VECQ00618 |
| Dial Color: | Gold |
| Band Color: | Yellow Gold Ion-plated |
| Bezel Color: | Yellow Gold Ion-plated |
| Case Size: | 34 mm |
| Band Width: | 18 mm |
| Department: | Women |
| Type: | Wristwatch |
| Reference Number: | VECQ00618 |
| Style: | Watches |
| Features: | Hour Minute |
| Movement: | Quartz |
| Band Material: | Stainless Steel |
| Display: | Gold |
| Case Material: | Stainless Steel |
| Water Resistance: | 30 meters / 100 feet |
| Year Manufactured: | 2010-Now |
| Watch Shape: | Round |
| Country of Origin: | Switzerland |
| Caseback: | Solid |
| Bezel Type: | Fixed (Greca Motif) |
| Case Thickness: | 10.7 mm |
| Handedness: | Left |
| Bezel: | Fixed (Greca Motif) |
| Case Diameter: | 34 mm |
| clasp: | Deployment with Push Button Release |
| Gender: | Women`s |
| Series: | Palazzo Empire |
ABOUT
Versace watch - Versace Palazzo Empire VECQ00618 - Palazzo Empire - VECQ00618 - Dial: Gold, Band: Yellow Gold Ion-plated, Bezel: Yellow Gold Ion-plated (UPC: 7630030534355)
Watches by Versace
Versace is a luxurious Italian fashion brand renowned for its bold colors, intricate designs, and iconic motifs. Known for glamorous clothing, accessories, and fragrances, Versace embodies a fearless and extravagant lifestyle. With Versace, you can make a powerful fashion statement that reflects opulence and modern elegance, appealing to those who seek to stand out with confidence and style.
YOU MIGHT ALSO LIKE