SALE: $62 (-43%) $109
Is this Timex authentic?
Yes - we guarantee this Timex item is 100% genuine, authentic and brand new.
Can I return it?
Yes - you can return it within 30 days for a refund, subject to our return policy.
Where do you ship from?
This item is in stock and ships from the United States (USA warehouse). ![]()
Do you ship worldwide?
Yes - we ship worldwide! View shipping options
Does it include a warranty?
This Timex item is covered by the manufacturer's warranty when applicable.
PRODUCT DETAILS
| Brand: | Timex |
| SKU: | 11918155 |
| UPC: | 194366174786 |
| Model: | Timex Peyton TW2V23300 |
| Dial Color: | White |
| Band Color: | Gold-tone |
| Color: | Gold-tone |
| Case Size: | 36 mm |
| Department: | Women |
| Type: | Wristwatch |
| Style: | Watches |
| Features: | Hour Minute |
| Band Material: | Stainless Steel |
| Display: | White |
| Case Material: | Brass |
| Indices: | Floral |
| Country of Origin: | United States |
| Caseback: | Solid |
| Case Thickness: | 10 mm |
| Bezel: | Fixed |
| Case Diameter: | 36 mm |
| Gender: | Women`s |
| Movement: | Quartz |
| Series: | Peyton |
| Water Resistance: | 30 meters / 100 feet |
ABOUT
Timex watch - Timex Peyton TW2V23300 - Peyton - Gold-tone, Dial: White, Band: Gold-tone (UPC: 194366174786)
Watches by Timex
Timex is a renowned watch brand known for its durability, accuracy, and classic style. With a rich history of craftsmanship, Timex offers a diverse range of timepieces that cater to every lifestyle, from casual to outdoor adventures. With Timex, you can trust in quality and elegance, making it a perfect choice for reliable and stylish watches.
YOU MIGHT ALSO LIKE