$1072
Is this Versace authentic?
Yes - we guarantee this Versace item is 100% genuine, authentic and brand new.
Can I return it?
Yes - you can return it within 30 days for a refund, subject to our return policy.
Where do you ship from?
This item is in stock and ships from the United States (USA warehouse). ![]()
Do you ship worldwide?
Yes - we ship worldwide! View shipping options
Does it include a warranty?
This Versace item is covered by the manufacturer's warranty when applicable.
PRODUCT DETAILS
| Brand: | Versace |
| SKU: | 10896275 |
| Model: | Versace Hellenyium |
| Bezel Color: | Gold |
| Band Color: | Gold Silver |
| Dial Color: | Gold Green |
| Case Size: | 42 mm |
| Band Width: | 20 mm |
| Closure: | Deployant |
| Case Thickness: | 10 mm |
| Department: | Men |
| Bezel Type: | Fixed |
| Watch Shape: | Round |
| Style: | Luxury |
| Features: | 50m Water Resistant Swiss Made 3 Hand Quartz Movement Green Sunray Dial Two Tone Stainless Steel Case & Bracelet |
| Case Material: | Two Tone Stainless Steel |
| Movement: | Quartz |
| Water Resistance: | 50 m (5 ATM) |
| With Papers: | Yes |
| Type: | Wristwatch |
| Band Material: | Two Tone Stainless Steel Stainless Steel |
| Theme: | Letters Numbers & Symbols |
| Country of Origin: | Switzerland |
| Display: | Analog |
ABOUT
Versace watch - Versace Hellenyium - Hellenyium - Dial: Gold, Green, Band: Gold, Silver, Bezel: Gold
Watches by Versace
Versace is a luxurious Italian fashion brand renowned for its bold colors, intricate designs, and iconic motifs. Known for glamorous clothing, accessories, and fragrances, Versace embodies a fearless and extravagant lifestyle. With Versace, you can make a powerful fashion statement that reflects opulence and modern elegance, appealing to those who seek to stand out with confidence and style.
YOU MIGHT ALSO LIKE