$86
Is this Revlon authentic?
Yes - we guarantee this Revlon item is 100% genuine, authentic and brand new.
Can I return it?
Yes - you can return it within 30 days for a refund, subject to our return policy.
Where do you ship from?
This item is in stock and ships from the United States (USA warehouse). ![]()
Do you ship worldwide?
Yes - we ship worldwide! View shipping options
Does it include a warranty?
This Revlon item is covered by the manufacturer's warranty when applicable.
PRODUCT DETAILS
| Brand: | Revlon |
| SKU: | 9480884 |
| MPN: | RVSP3501 |
| UPC: | 761318235019 |
| Model: | RVSP3501 |
| Item model number: | RVSP3501 |
| Color: | White/Pink |
| Capacity: | Unknown |
| Type: | Parrafin Bath |
| item_width: | 9" |
| Features: | LED Display |
| Power: | 120VAC 60 Hz 80W |
| Suitable For: | Feet Hands |
| Labels & Certifications: | Unknown |
| Maximum Temperature: | 120VAC 60 Hz 80W |
| Number of Speeds: | 5 levels From Warm to High |
| Manufacturer: | REVLON Helen of Troy |
ABOUT
Revlon beauty - RVSP3501 - White/Pink (UPC: 761318235019)
Beauty by Revlon
Revlon is a leading global beauty company with a portfolio of iconic brands that transform the lives of women and men around the world. Revlon sells cosmetics, skin care products, fragrances, and personal care products.