SALE: $1069 (-64%) $2995
Is this Versace authentic?
Yes - we guarantee this Versace item is 100% genuine, authentic and brand new.
Can I return it?
Yes - you can return it within 30 days for a refund, subject to our return policy.
Where do you ship from?
This item is in stock and ships from the United States (USA warehouse). ![]()
Do you ship worldwide?
Yes - we ship worldwide! View shipping options
Does it include a warranty?
This Versace item is covered by the manufacturer's warranty when applicable.
PRODUCT DETAILS
| Brand: | Versace |
| SKU: | 12496567 |
| MPN: | VE7G00524 |
| UPC: | 7630615161068 |
| Model: | Versace Greca Logo VE7G00524 |
| Dial Color: | White Mother of Pearl |
| Band Color: | Two-tone (Silver-tone and Gold-tone) |
| Bezel Color: | Silver-tone |
| Case Size: | 38 mm |
| Band Width: | 22 mm |
| Department: | Women |
| Type: | Wristwatch |
| Reference Number: | VE7G00524 |
| Style: | Watches |
| Features: | Date Hour Minute Second Moonphase |
| Movement: | Quartz |
| Band Material: | Stainless Steel |
| Display: | White MOP |
| Case Material: | Stainless Steel |
| Water Resistance: | 50 meters / 165 feet |
| Year Manufactured: | 2010-Now |
| Indices: | Index |
| Watch Shape: | Round |
| Country of Origin: | Switzerland |
| Caseback: | Solid |
| Bezel Type: | Fixed |
| Case Thickness: | 9 mm |
| Handedness: | Left |
| Bezel: | Fixed |
| Case Diameter: | 38 mm |
| clasp: | Butterfly |
| Gender: | Women`s |
| Series: | Greca Logo |
ABOUT
Versace watch - Versace Greca Logo VE7G00524 - Greca Logo - VE7G00524 - Dial: White Mother of Pearl, Band: Two-tone (Silver-tone and Gold-tone), Bezel: Silver-tone (UPC: 7630615161068)
Watches by Versace
Versace is a luxurious Italian fashion brand renowned for its bold colors, intricate designs, and iconic motifs. Known for glamorous clothing, accessories, and fragrances, Versace embodies a fearless and extravagant lifestyle. With Versace, you can make a powerful fashion statement that reflects opulence and modern elegance, appealing to those who seek to stand out with confidence and style.
YOU MIGHT ALSO LIKE