SALE: $472 (-56%) $1065
Is this Versace authentic?
Yes - we guarantee this Versace item is 100% genuine, authentic and brand new.
Can I return it?
Yes - you can return it within 30 days for a refund, subject to our return policy.
Where do you ship from?
This item is in stock and ships from the United States (USA warehouse). ![]()
Do you ship worldwide?
Yes - we ship worldwide! View shipping options
Does it include a warranty?
This Versace item is covered by the manufacturer's warranty when applicable.
PRODUCT DETAILS
| Brand: | Versace |
| SKU: | 12489984 |
| MPN: | VE7C00323 |
| UPC: | 7630615133133 |
| Model: | Versace Greca Time VE7C00323 |
| Dial Color: | Pink |
| Band Color: | Green |
| Bezel Color: | Gunmetal |
| Case Size: | 41 mm |
| Band Width: | 20 mm |
| Department: | Men |
| Type: | Wristwatch |
| Reference Number: | VE7C00323 |
| Style: | Watches |
| Features: | GMT Hour Minute Second |
| Movement: | Quartz |
| Band Material: | Leather |
| Display: | Pink |
| Case Material: | Stainless Steel |
| Water Resistance: | 50 meters / 165 feet |
| Year Manufactured: | 2010-Now |
| Indices: | Index |
| Watch Shape: | Round |
| Country of Origin: | Switzerland |
| Caseback: | Solid |
| Case Thickness: | 9 mm |
| Handedness: | Left |
| Case Diameter: | 41 mm |
| clasp: | Buckle |
| Gender: | Men`s |
| Series: | Greca Time |
ABOUT
Versace watch - Versace Greca Time VE7C00323 - Greca Time - VE7C00323 - Dial: Pink, Band: Green, Bezel: Gunmetal (UPC: 7630615133133)
Watches by Versace
Versace is a luxurious Italian fashion brand renowned for its bold colors, intricate designs, and iconic motifs. Known for glamorous clothing, accessories, and fragrances, Versace embodies a fearless and extravagant lifestyle. With Versace, you can make a powerful fashion statement that reflects opulence and modern elegance, appealing to those who seek to stand out with confidence and style.