$172
Is this Fossil authentic?
Yes - we guarantee this Fossil item is 100% genuine, authentic and brand new.
Can I return it?
Yes - you can return it within 30 days for a refund, subject to our return policy.
Where do you ship from?
This item is in stock and ships from the United States (USA warehouse). ![]()
Do you ship worldwide?
Yes - we ship worldwide! View shipping options
Does it include a warranty?
This Fossil item is covered by the manufacturer's warranty when applicable.
PRODUCT DETAILS
| Brand: | Fossil |
| SKU: | 12479920 |
| MPN: | BQ2383 |
| UPC: | 796483402850 |
| Model: | Fossil Flynn |
| Bezel Color: | Rose Gold |
| Band Color: | Black |
| Dial Color: | Black |
| Max Wrist Size: | 7.6-8 in |
| Lug Width: | 26 mm |
| Case Size: | 48 mm |
| Band Width: | 26 mm |
| Closure: | Buckle |
| Dial Pattern: | Skeleton |
| Indices: | Baton Indexes Roman Numerals |
| Year Manufactured: | 2020-Now |
| Band/Strap: | Two-Piece Strap |
| Handedness: | Left |
| Department: | Men |
| Bezel Type: | Fixed |
| Watch Shape: | Round |
| Style: | Skeleton |
| Features: | 12-Hour Dial Fixed Bezel Mineral Crystal Water Resistance |
| Case Material: | Stainless Steel |
| Movement: | Mechanical (Automatic) |
| Water Resistance: | 50 m (5 ATM) |
| Reference Number: | BQ2383 |
| Type: | Wristwatch |
| Band Material: | Leather |
| Case Finish: | Brushed |
| Display: | Analog |
ABOUT
Fossil watch - Fossil Flynn - Flynn - BQ2383 - Dial: Black, Band: Black, Bezel: Rose Gold (UPC: 796483402850)
Watches by Fossil
Fossil is an American watch and lifestyle company, creatively rooted in authentic vintage and classic design. Fossil strive to create high-quality watches, bags, jewelry and more that preserve the best of the past while updating it for today.