SALE: $132 (-47%) $250
Is this Diesel authentic?
Yes - we guarantee this Diesel item is 100% genuine, authentic and brand new.
Can I return it?
Yes - you can return it within 30 days for a refund, subject to our return policy.
Where do you ship from?
This item is in stock and ships from the United States (USA warehouse). ![]()
Do you ship worldwide?
Yes - we ship worldwide! View shipping options
Does it include a warranty?
This Diesel item is covered by the manufacturer's warranty when applicable.
PRODUCT DETAILS
| Brand: | Diesel |
| SKU: | 12472311 |
| MPN: | DZ4652 |
| UPC: | 698615150106 |
| Model: | Diesel Baby Chief DZ4652 |
| Dial Color: | Silver |
| Band Color: | Silver-tone |
| Bezel Color: | Silver-tone |
| Case Size: | 43 mm |
| Department: | Men |
| Type: | Wristwatch |
| Reference Number: | DZ4652 |
| Style: | Watches |
| Features: | Chronograph Date Hour Minute Second |
| Movement: | Quartz |
| Band Material: | Stainless Steel |
| Display: | Silver |
| Case Material: | Stainless Steel |
| Water Resistance: | 100 meters / 330 feet |
| Year Manufactured: | 2010-Now |
| Indices: | Index-Arabic Numeral |
| Watch Shape: | Round |
| Caseback: | Solid |
| Bezel Type: | Fixed |
| Case Thickness: | 9.9 mm |
| Handedness: | Left |
| Bezel: | Fixed |
| Case Diameter: | 43 mm |
| clasp: | Deployment with Push Button Release |
| Series: | Baby Chief |
ABOUT
Diesel watch - Diesel Baby Chief DZ4652 - Baby Chief - DZ4652 - Dial: Silver, Band: Silver-tone, Bezel: Silver-tone (UPC: 698615150106)
Watches by Diesel
Diesel is an Italian retail clothing company. It sells denim, and other clothing, footwear, and accessories. The company is known for its surreal advertising campaigns.