$208
Is this Diesel authentic?
Yes - we guarantee this Diesel item is 100% genuine, authentic and brand new.
Can I return it?
Yes - you can return it within 30 days for a refund, subject to our return policy.
Where do you ship from?
This item is in stock and ships from the United States (USA warehouse). ![]()
Do you ship worldwide?
Yes - we ship worldwide! View shipping options
Does it include a warranty?
This Diesel item is covered by the manufacturer's warranty when applicable.
PRODUCT DETAILS
| Brand: | Diesel |
| SKU: | 12468187 |
| MPN: | Diesel MrDaddy 20 |
| UPC: | 698615132546 |
| Model: | DZ7421 |
| Dial Color: | Silver |
| Bezel Color: | Silver |
| Band Color: | Silver |
| Case Size: | 57 mm |
| Band Width: | 28 mm |
| Department: | Men |
| Type: | Wristwatch |
| Reference Number: | Diesel Mr.Daddy 2.0 |
| Style: | Casual Classic Dress/Formal Luxury Sport |
| Features: | Water-Resistant Mineral Crystal Date Indicator Chronograph |
| Movement: | Quartz |
| Band Material: | Stainless Steel |
| Display: | Analog |
| Case Material: | Stainless Steel |
| Water Resistance: | 30 m (3 ATM) |
| Year Manufactured: | 2020-Now |
| Indices: | 24-HR. Dial Multi Dial Multiple Hands |
| Band/Strap: | Bracelet |
| Watch Shape: | Round |
| Caseback: | Solid |
| Case Thickness: | 10 mm |
| Closure: | Deployant |
| With Papers: | Yes |
ABOUT
Diesel watch - DZ7421 - Diesel MrDaddy 20 - Dial: Silver, Band: Silver, Bezel: Silver (UPC: 698615132546)
Watches by Diesel
Diesel is an Italian retail clothing company. It sells denim, and other clothing, footwear, and accessories. The company is known for its surreal advertising campaigns.