$210
Is this Diesel authentic?
Yes - we guarantee this Diesel item is 100% genuine, authentic and brand new.
Can I return it?
Yes - you can return it within 30 days for a refund, subject to our return policy.
Where do you ship from?
This item is in stock and ships from the United States (USA warehouse). ![]()
Do you ship worldwide?
Yes - we ship worldwide! View shipping options
Does it include a warranty?
This Diesel item is covered by the manufacturer's warranty when applicable.
PRODUCT DETAILS
| Brand: | Diesel |
| SKU: | 12467344 |
| MPN: | DZ7332 |
| UPC: | 0698615103522 |
| Model: | Mr.Daddy 2.0 |
| Bezel Color: | Gunmetal-tone IP stainless steel |
| Band Color: | Brown |
| Dial Color: | Brown |
| Lug Width: | 28 mm |
| Band Width: | 28 mm |
| Case Size: | 66mm |
| Water Resistance: | 30 m (3 ATM) |
| Dial Pattern: | ONLY THE BRAVE |
| Year Manufactured: | 2020-Now |
| Band/Strap: | Two-Piece Strap |
| Caseback: | Screwback |
| Bezel Type: | Fixed |
| Theme: | ONLY THE BRAVE |
| Country of Origin: | Japan |
| Movement: | Quartz |
| Reference Number: | DZ7332 |
| Department: | Men Adult Unisex Adults |
| Type: | Wristwatch |
| Band Material: | Leather |
| Watch Shape: | Round |
| Style: | Dress/Formal |
| Features: | Chronograph |
| Case Finish: | Matte |
| Case Material: | Stainless Steel |
| Display: | Analog |
ABOUT
Diesel watch - Mr.Daddy 2.0 - DZ7332 - Dial: Brown, Band: Brown, Bezel: Gunmetal-tone IP stainless steel (UPC: 0698615103522)
Watches by Diesel
Diesel is an Italian retail clothing company. It sells denim, and other clothing, footwear, and accessories. The company is known for its surreal advertising campaigns.