$144
Is this Diesel authentic?
Yes - we guarantee this Diesel item is 100% genuine, authentic and brand new.
Can I return it?
Yes - you can return it within 30 days for a refund, subject to our return policy.
Where do you ship from?
This item is in stock and ships from the United States (USA warehouse). ![]()
Do you ship worldwide?
Yes - we ship worldwide! View shipping options
Does it include a warranty?
This Diesel item is covered by the manufacturer's warranty when applicable.
PRODUCT DETAILS
| Brand: | Diesel |
| SKU: | 12466806 |
| MPN: | DZ4338 |
| UPC: | 0698615099009 |
| Model: | Diesel Mega Chief |
| Bezel Color: | Black |
| Band Color: | Black |
| Dial Color: | Gold Black |
| Band Width: | 24 mm |
| Lug Width: | 16 mm |
| Case Size: | 59 mm |
| Indices: | Stick Indexes |
| Caseback: | Solid |
| Case Thickness: | 13 mm |
| Closure: | Deployant |
| Water Resistance: | 100 m (10 ATM) |
| Movement: | Analog Quartz |
| Year Manufactured: | 2010-Now |
| Reference Number: | DZ4338 |
| Band/Strap: | Bracelet |
| Department: | Men Adult Unisex Adults |
| Type: | Wristwatch |
| Band Material: | Stainless Steel |
| Watch Shape: | Round |
| Style: | Casual |
| Features: | Water-Resistant |
| Case Finish: | Matte |
| Case Material: | Stainless Steel |
| Display: | Analog |
ABOUT
Diesel watch - Diesel Mega Chief - Mega Chief - DZ4338 - Dial: Gold, Black, Band: Black, Bezel: Black (UPC: 0698615099009)
Watches by Diesel
Diesel is an Italian retail clothing company. It sells denim, and other clothing, footwear, and accessories. The company is known for its surreal advertising campaigns.
YOU MIGHT ALSO LIKE