$109
Is this Chanel authentic?
Yes - we guarantee this Chanel item is 100% genuine, authentic and brand new.
Can I return it?
Yes - you can return it within 30 days for a refund, subject to our return policy.
Where do you ship from?
This item is in stock and ships from the United States (USA warehouse). ![]()
Do you ship worldwide?
Yes - we ship worldwide! View shipping options
Does it include a warranty?
This Chanel item is covered by the manufacturer's warranty when applicable.
PRODUCT DETAILS
| Brand: | Chanel |
| SKU: | 12465203 |
| MPN: | 6301 |
| UPC: | 3145891079302 |
| Model: | Bleu De Chanel Deodorant Spray For Men |
| Size: | 3.4 Oz / 100 ml Full Size |
| Item Length: | 2 in |
| Item Width: | 2 in |
| Country of Origin: | France |
| Skin Type: | Combination Skin |
| Ingredients: | Fragrance |
| Gender: | Men |
| Department: | Men |
| Type: | Deodorant |
| Unit Type: | fl oz |
| Volume: | 3.4 fl oz |
| Formulation: | Spray |
| Item Height: | 4 in |
| Features: | 24-Hour Protection All Natural Aluminum-Free Hypoallergenic |
| Scent: | Bleu de Chanel |
| Unit Quantity: | 1 |
| Product Line: | Chanel Bleu De Chanel |
ABOUT
Chanel beauty - Bleu De Chanel Deodorant Spray For Men - 6301 (UPC: 3145891079302)
Beauty by Chanel
Chanel is a luxury company that focuses on high fashion and ready-made clothes, luxury products, and accessories. As a fashion designer, Coco Chanel catered to women`s taste for elegance in dress, with blouses and suits, trousers and dresses, and jewelry of simple design, that replaced the opulent, over-designed, and constrictive clothes and accessories of 19th-century fashion.