$191
Is this Diesel authentic?
Yes - we guarantee this Diesel item is 100% genuine, authentic and brand new.
Can I return it?
Yes - you can return it within 30 days for a refund, subject to our return policy.
Where do you ship from?
This item is in stock and ships from the United States (USA warehouse). ![]()
Do you ship worldwide?
Yes - we ship worldwide! View shipping options
Does it include a warranty?
This Diesel item is covered by the manufacturer's warranty when applicable.
PRODUCT DETAILS
| Brand: | Diesel |
| SKU: | 12416295 |
| MPN: | DZ7350 |
| Model: | Mr. Daddy 2.0 |
| Bezel Color: | Black |
| Band Color: | Black |
| Dial Color: | Black |
| Lug Width: | 28 mm |
| Case Size: | 51 mm |
| Band Width: | 28 mm |
| Indices: | No Hour Marks |
| Caseback: | Solid |
| Department: | Men |
| Bezel Type: | Fixed |
| Case Material: | Stainless Steel |
| Band/Strap: | Two-Piece Strap |
| Case Thickness: | 12 mm |
| Watch Shape: | Round |
| Style: | Casual |
| Features: | Chronograph |
| Movement: | Quartz |
| Type: | Wristwatch |
| Band Material: | Leather |
| Case Finish: | Brushed |
| Display: | Analog |
| Reference Number: | DZ7350 |
ABOUT
Diesel watch - Mr. Daddy 2.0 - Daddy - DZ7350 - Dial: Black, Band: Black, Bezel: Black
Watches by Diesel
Diesel is an Italian retail clothing company. It sells denim, and other clothing, footwear, and accessories. The company is known for its surreal advertising campaigns.
YOU MIGHT ALSO LIKE