$94
Is this Ice-Watch authentic?
Yes - we guarantee this Ice-Watch item is 100% genuine, authentic and brand new.
Can I return it?
Yes - you can return it within 30 days for a refund, subject to our return policy.
Where do you ship from?
This item is in stock and ships from the United States (USA warehouse). ![]()
Do you ship worldwide?
Yes - we ship worldwide! View shipping options
Does it include a warranty?
This Ice-Watch item is covered by the manufacturer's warranty when applicable.
PRODUCT DETAILS
| Brand: | Ice-Watch |
| SKU: | 12398832 |
| MPN: | PUPKBP12 |
| Model: | Ice Ice-Pure |
| Bezel Color: | Clear Pink |
| Band Color: | Clear |
| Dial Color: | Pink |
| Band Width: | 22 mm |
| Case Size: | 45 mm |
| Water Resistance: | 100 m (10 ATM) |
| Closure: | Hidden Fold Clasp |
| Indices: | Arabic Numerals Stick Indexes |
| Reference Number: | PUPKBP12 |
| Band/Strap: | Bracelet |
| Case Thickness: | 13 mm |
| Department: | Unisex Adults |
| Type: | Wristwatch |
| Band Material: | Plastic |
| Watch Shape: | Round |
| Style: | Casual |
| Features: | 12-Hour Dial Water-Resistant Push/Pull Crown Seconds Hand |
| Display: | Analog |
ABOUT
Ice-Watch watch - Ice Ice-Pure - Ice - PUPKBP12 - Dial: Pink, Band: Clear, Bezel: Clear, Pink
Watches by Ice-Watch
Created by the Belgian Jean-Pierre Lutgen, end of 2006, and distributed all around the world market since 2007, the ICE-WATCH watch, international, intercultural and intergenerational, has established itself as a must have accessory to wear and offer. As part of the entry-level segment and with multiple styles (colourful, trendy, sporty, fashion, elegant, vintage, minimalist, glamorous, urban), ICE-WATCH watches appeal to a wide audience, from the very young to the elderly, and perfectly adapt to the diversity of activities and tastes of those who wear them.
YOU MIGHT ALSO LIKE