$401
Is this Ducati authentic?
Yes - we guarantee this Ducati item is 100% genuine, authentic and brand new.
Can I return it?
Yes - you can return it within 30 days for a refund, subject to our return policy.
Where do you ship from?
This item is in stock and ships from the United States (USA warehouse). ![]()
Do you ship worldwide?
Yes - we ship worldwide! View shipping options
Does it include a warranty?
This Ducati item is covered by the manufacturer's warranty when applicable.
PRODUCT DETAILS
| Brand: | Ducati |
| SKU: | 12273292 |
| MPN: | DTWGC2019005 |
| Model: | Ducati Corse Motore |
| Bezel Color: | Black |
| Dial Color: | Black |
| Band Color: | Black |
| Band Width: | 20 mm |
| Lug Width: | 20 mm |
| Case Size: | 49 mm |
| Water Resistance: | 100 m (10 ATM) |
| With Manual/Booklet: | Yes |
| Watch Shape: | Round |
| Department: | Men |
| Style: | Sport |
| Caseback: | Screwback |
| Case Material: | Stainless Steel |
| Case Thickness: | 12 mm |
| Movement: | Quartz |
| Band Material: | Leather |
| Type: | Wristwatch |
| Features: | Chronograph |
| With Papers: | Yes |
| Case Finish: | Matte |
| Year Manufactured: | 2022 |
| Closure: | Buckle |
| Reference Number: | DTWGC2019005 |
| Display: | Analog |
| Band/Strap: | Two-Piece Strap |
ABOUT
Ducati watch - Ducati Corse Motore - Corse Motore - DTWGC2019005 - Dial: Black, Band: Black, Bezel: Black
Watches by Ducati
Ducati is proud to represent Italian industry - the essence of Italian style shows through the design of each product. Sinuous, seductive and flexible lines with a permanent, timeless quality that sets an unsurpassable standard.
YOU MIGHT ALSO LIKE