SALE: $216 (-14%) $250
Is this Anne Klein authentic?
Yes - we guarantee this Anne Klein item is 100% genuine, authentic and brand new.
Can I return it?
Yes - you can return it within 30 days for a refund, subject to our return policy.
Where do you ship from?
This item is in stock and ships from the United States (USA warehouse). ![]()
Do you ship worldwide?
Yes - we ship worldwide! View shipping options
Does it include a warranty?
This Anne Klein item is covered by the manufacturer's warranty when applicable.
PRODUCT DETAILS
| Brand: | Anne Klein |
| SKU: | 12135854 |
| MPN: | 12-2321LBSV |
| UPC: | 086702669288 |
| Model: | Anne Klein |
| Dial Color: | Blue |
| Bezel Color: | Blue |
| Band Color: | Blue |
| Max Wrist Size: | 7 inches |
| Band Width: | 16 mm |
| Lug Width: | 17 mm |
| Case Size: | 28 mm |
| Type: | Wristwatch |
| Department: | Women |
| Reference Number: | 12-2321LBSV |
| Style: | Casual |
| Barcode: | 086702669288 |
| Movement: | Quartz |
| Display: | Analog |
| Indices: | Stick Indexes |
| Bezel Type: | Gem-Set Fixed |
| Band Material: | Ceramic |
| Closure: | Jewelry Clasp |
| Band/Strap: | Bracelet |
| Case Material: | Stainless Steel |
| Watch Shape: | Rectangle |
| Caseback: | Snap |
| Case Finish: | Polished |
| Case Thickness: | 10 mm |
| Features: | Gemmed PushPull Crown Small Seconds Subdial Fixed Bezel Mineral Crystal |
| Year Manufactured: | 2010-Now |
| Handedness: | Right |
| With Manual/Booklet: | No |
| With Papers: | No |
ABOUT
Anne Klein watch - Anne Klein - 12-2321LBSV - Dial: Blue, Band: Blue, Bezel: Blue (UPC: 086702669288)
Watches by Anne Klein
Anne Klein was a visionary designer who originated the concept of a fully coordinated closet, providing a uniquely American point of view to the global fashion industry. Her trademark separates became the hallmark of a purposeful and stylish wardrobe - one that has informed trends for decades.