SALE: $135 (-46%) $249
Is this Ralph Lauren authentic?
Yes - we guarantee this Ralph Lauren item is 100% genuine, authentic and brand new.
Can I return it?
Yes - you can return it within 30 days for a refund, subject to our return policy.
Where do you ship from?
This item is in stock and ships from the United States (USA warehouse). ![]()
Do you ship worldwide?
Yes - we ship worldwide! View shipping options
Does it include a warranty?
This Ralph Lauren item is covered by the manufacturer's warranty when applicable.
PRODUCT DETAILS
| Brand: | Ralph Lauren |
| SKU: | 12042910 |
| MPN: | Ralph Lauren RL 6115 |
| Model: | RL 6115 |
| Frame Color: | Brown |
| Lens Color: | Clear |
| Color: | Brown |
| Lens Socket Width: | 51MM |
| Lens Width: | 51mm |
| Bridge Width: | 16mm |
| Temple Length: | 140mm |
| Features: | Full Rim |
| Age Group: | Adult |
| Custom Bundle: | No |
| Vertical: | 30 mm |
| Department: | Unisex |
| Frame Material: | Acetate Plastic |
| Bundle Listing: | No |
| Lenses: | Demo with Print |
| Style: | Cats Eye |
| Theme: | Designer |
| Type: | Full Rim |
ABOUT
Ralph Lauren eyeglasses - RL 6115 - Ralph Lauren RL 6115 - Brown, Frame: Brown, Lens: Clear
Eyeglasses by Ralph Lauren
Ralph Lauren Corporation is an American fashion company producing products ranging from the mid-range to the luxury segments. They are known for the clothing, marketing and distribution of products in four categories: apparel, home, accessories, and fragrances.