$240
Is this Montblanc authentic?
Yes - we guarantee this Montblanc item is 100% genuine, authentic and brand new.
Can I return it?
Yes - you can return it within 30 days for a refund, subject to our return policy.
Where do you ship from?
This item is in stock and ships from the United States (USA warehouse). ![]()
Do you ship worldwide?
Yes - we ship worldwide! View shipping options
Does it include a warranty?
This Montblanc item is covered by the manufacturer's warranty when applicable.
PRODUCT DETAILS
| Brand: | Montblanc |
| SKU: | 11728184 |
| MPN: | MB428 028 MB346008 |
| UPC: | 827886503544 |
| Model: | Mont Blanc MB428 028 |
| Frame Color: | Brown |
| Bridge Width: | 18 mm |
| Lens Socket Width: | 58 mm |
| Temple Length: | 140 mm |
| Vertical: | 34 mm |
| Non-Domestic Product: | No |
| Pattern: | Solid |
| Custom Bundle: | No |
| Year Manufactured: | 2020-2029 |
| Department: | Men |
| Type: | Eyeglasses |
| Age Group: | Adult |
| Frame Material: | Metal |
| Style: | Rectangular |
| Personalized: | No |
| Theme: | Shiny |
| Features: | Rimless Rectangular |
| Country of Origin: | Italy |
ABOUT
Montblanc eyeglasses - Mont Blanc MB428 028 - Mont Blanc - MB428 028 MB346008 - Frame: Brown (UPC: 827886503544)
Eyeglasses by Montblanc
Montblanc International is a German manufacturing company of luxury goods, based in Hamburg. Montblanc produces a wide range of products, including goods for travel, writing implements, watches and jewelry, among other products.
YOU MIGHT ALSO LIKE