$176
Is this Ice-Watch authentic?
Yes - we guarantee this Ice-Watch item is 100% genuine, authentic and brand new.
Can I return it?
Yes - you can return it within 30 days for a refund, subject to our return policy.
Where do you ship from?
This item is in stock and ships from the United States (USA warehouse). ![]()
Do you ship worldwide?
Yes - we ship worldwide! View shipping options
Does it include a warranty?
This Ice-Watch item is covered by the manufacturer's warranty when applicable.
PRODUCT DETAILS
| Brand: | Ice-Watch |
| SKU: | 11564069 |
| MPN: | 021148 |
| Model: | ICE ANY |
| Bezel Color: | Gray |
| Band Color: | Gray |
| Dial Color: | Gray |
| Max Wrist Size: | 7.6-8 in |
| Case Size: | 40 mm |
| Band Width: | 18 mm |
| Closure: | Buckle |
| Indices: | No Hour Marks |
| Year Manufactured: | 2020-Now |
| Band/Strap: | Two-Piece Strap |
| Department: | Unisex Adults |
| Watch Shape: | Round |
| Style: | Casual Diver Driver Pilot/Aviator Sport Travel |
| Features: | Mineral Crystal Water-Resistant |
| Case Material: | Silicone |
| Movement: | Quartz |
| Water Resistance: | 100 m (10 ATM) |
| Reference Number: | 021148 |
| Type: | Wristwatch |
| Band Material: | Silicone |
| Theme: | Vehicles/Transportation |
| Display: | Analog |
ABOUT
Ice-Watch watch - ICE ANY - ICE ANY - 021148 - Dial: Gray, Band: Gray, Bezel: Gray
Watches by Ice-Watch
Created by the Belgian Jean-Pierre Lutgen, end of 2006, and distributed all around the world market since 2007, the ICE-WATCH watch, international, intercultural and intergenerational, has established itself as a must have accessory to wear and offer. As part of the entry-level segment and with multiple styles (colourful, trendy, sporty, fashion, elegant, vintage, minimalist, glamorous, urban), ICE-WATCH watches appeal to a wide audience, from the very young to the elderly, and perfectly adapt to the diversity of activities and tastes of those who wear them.