$130
Is this Coach authentic?
Yes - we guarantee this Coach item is 100% genuine, authentic and brand new.
Can I return it?
Yes - you can return it within 30 days for a refund, subject to our return policy.
Where do you ship from?
This item is in stock and ships from the United States (USA warehouse). ![]()
Do you ship worldwide?
Yes - we ship worldwide! View shipping options
Does it include a warranty?
This Coach item is covered by the manufacturer's warranty when applicable.
PRODUCT DETAILS
| Brand: | Coach |
| SKU: | 11369502 |
| Model: | Coach HC6065 |
| Frame Color: | Light Brown Confetti Tortoise |
| Lens Color: | Demo Lens |
| Bridge Width: | 17 mm |
| Lens Socket Width: | 49 mm |
| Temple Length: | 135 mm |
| Pattern: | Tortoise Shell |
| Type: | Eyeglasses |
| Department: | Women |
| Theme: | Tortoise |
| Style: | Square |
| Frame Material: | Plastic |
| Features: | Full Rim Rectangular |
ABOUT
Coach eyeglasses - Coach HC6065 - Frame: Light Brown Confetti Tortoise, Lens: Demo Lens
Eyeglasses by Coach
Coach is a leading design house of modern luxury accessories and lifestyle collections, with a long-standing reputation built on quality craftsmanship. Defined by a free-spirited, all-American attitude, the brand approaches design with a modern vision, reimagining luxury for today with an authenticity and innovation that is uniquely Coach. All over the world, the Coach name is synonymous with effortless New York style.