$94
Is this Diesel authentic?
Yes - we guarantee this Diesel item is 100% genuine, authentic and brand new.
Can I return it?
Yes - you can return it within 30 days for a refund, subject to our return policy.
Where do you ship from?
This item is in stock and ships from the United States (USA warehouse). ![]()
Do you ship worldwide?
Yes - we ship worldwide! View shipping options
Does it include a warranty?
This Diesel item is covered by the manufacturer's warranty when applicable.
PRODUCT DETAILS
| Brand: | Diesel |
| SKU: | 11367045 |
| UPC: | 3614273277693 |
| Size Type: | Regular Size |
| Size in oz: | 4.2 oz |
| Size in ml: | 125 ml |
| Fragrance Type and Size: | 4.2 oz Eau De Toilette Spray |
| Features: | Long Lasting Casual Use Special Occasions Date |
| Type: | Eau de Toilette |
| Volume: | 4.2 Oz |
| Gender: | Men |
| Packaging: | The same as in your Department Store |
| MSRP: | 75 |
| ASIN: | B00M4ZIDXK |
| Shipping time: | Usually within 1 business day or less |
| Easy Returns: | YES |
| Free Shipping USA (48 States Only): | YES |
| International Delivery: | See description |
| Fragrance Name: | Fuel For Life |
| Formulation: | Spray |
| Manufacturer: | Diesel |
ABOUT
Diesel perfume (UPC: 3614273277693)
Perfumes by Diesel
Diesel is an Italian retail clothing company. It sells denim, and other clothing, footwear, and accessories. The company is known for its surreal advertising campaigns.