SALE: $135 (-51%) $275
Is this Coach authentic?
Yes - we guarantee this Coach item is 100% genuine, authentic and brand new.
Can I return it?
Yes - you can return it within 30 days for a refund, subject to our return policy.
Where do you ship from?
This item is in stock and ships from the United States (USA warehouse). ![]()
Do you ship worldwide?
Yes - we ship worldwide! View shipping options
Does it include a warranty?
This Coach item is covered by the manufacturer's warranty when applicable.
PRODUCT DETAILS
| Brand: | Coach |
| SKU: | 11317145 |
| MPN: | 0HC8257U 55370E 55 |
| UPC: | 725125008358 |
| Model: | 0HC8257U 55370E 55 |
| Frame Color: | Gray |
| Lens Color: | Pink |
| Bridge Width: | 17 mm |
| Lens Width: | 55 mm |
| Temple Length: | 140 mm |
| Style: | Square |
| Character: | Fashion Forward |
| Department: | Women |
| Features: | Oversized |
| Frame Material: | Acetate |
| Lens Material: | Polycarbonate |
| Lens Technology: | Gradient |
| Theme: | Cat Eye |
| Type: | Sunglasses |
| UV Protection: | 100% UV Protection |
ABOUT
Coach sunglasses - 0HC8257U 55370E 55 - Frame: Gray, Lens: Pink (UPC: 725125008358)
Sunglasses by Coach
Coach is a leading design house of modern luxury accessories and lifestyle collections, with a long-standing reputation built on quality craftsmanship. Defined by a free-spirited, all-American attitude, the brand approaches design with a modern vision, reimagining luxury for today with an authenticity and innovation that is uniquely Coach. All over the world, the Coach name is synonymous with effortless New York style.