SALE: $135 (-54%) $295
Is this Coach authentic?
Yes - we guarantee this Coach item is 100% genuine, authentic and brand new.
Can I return it?
Yes - you can return it within 30 days for a refund, subject to our return policy.
Where do you ship from?
This item is in stock and ships from the United States (USA warehouse). ![]()
Do you ship worldwide?
Yes - we ship worldwide! View shipping options
Does it include a warranty?
This Coach item is covered by the manufacturer's warranty when applicable.
PRODUCT DETAILS
| Brand: | Coach |
| SKU: | 11303926 |
| MPN: | 0HC8265F 55728G 52 |
| UPC: | 725125072632 |
| Model: | L1084 |
| Frame Color: | Black |
| Lens Color: | Gray |
| Bridge Size: | 23 mm |
| Lens Socket Width: | 52mm |
| Temple Length: | 140 mm |
| Style: | Full Rim |
| Department: | Women |
| Frame Material: | Plastic |
| Lens Technology: | Gradient |
| Type: | Sunglasses |
| UV Protection: | UV400 |
ABOUT
Coach sunglasses - L1084 - 0HC8265F 55728G 52 - Frame: Black, Lens: Gray (UPC: 725125072632)
Sunglasses by Coach
Coach is a leading design house of modern luxury accessories and lifestyle collections, with a long-standing reputation built on quality craftsmanship. Defined by a free-spirited, all-American attitude, the brand approaches design with a modern vision, reimagining luxury for today with an authenticity and innovation that is uniquely Coach. All over the world, the Coach name is synonymous with effortless New York style.