$122
Is this Fossil authentic?
Yes - we guarantee this Fossil item is 100% genuine, authentic and brand new.
Can I return it?
Yes - you can return it within 30 days for a refund, subject to our return policy.
Where do you ship from?
This item is in stock and ships from the United States (USA warehouse). ![]()
Do you ship worldwide?
Yes - we ship worldwide! View shipping options
Does it include a warranty?
This Fossil item is covered by the manufacturer's warranty when applicable.
PRODUCT DETAILS
| Brand: | Fossil |
| SKU: | 11227405 |
| MPN: | BQ2669 |
| UPC: | 796483563032 |
| Model: | FOSSIL BROX |
| Bezel Color: | Silver |
| Band Color: | Silver |
| Dial Color: | Blue |
| Lug Width: | 22 mm |
| Case Size: | 50 mm |
| Band Width: | 24 mm |
| Indices: | Arabic Numerals Baton Indexes |
| Year Manufactured: | 2020-Now |
| Band/Strap: | Bracelet |
| Department: | Men |
| Watch Shape: | Round |
| Style: | Casual Classic Dress/Formal Luxury |
| Features: | Chronograph Multifunction |
| Case Material: | Stainless Steel |
| Water Resistance: | 50 m (5 ATM) |
| Movement: | Mechanical (Automatic) |
| Reference Number: | BQ2669 |
| Type: | Wristwatch |
| Band Material: | Stainless Steel |
| Country of Origin: | Japan |
| Display: | Analog |
ABOUT
Fossil watch - FOSSIL BROX - BROX - BQ2669 - Dial: Blue, Band: Silver, Bezel: Silver (UPC: 796483563032)
Watches by Fossil
Fossil is an American watch and lifestyle company, creatively rooted in authentic vintage and classic design. Fossil strive to create high-quality watches, bags, jewelry and more that preserve the best of the past while updating it for today.