SALE: $76 (-36%) $119
Is this Ralph Lauren authentic?
Yes - we guarantee this Ralph Lauren item is 100% genuine, authentic and brand new.
Can I return it?
Yes - you can return it within 30 days for a refund, subject to our return policy.
Where do you ship from?
This item is in stock and ships from the United States (USA warehouse). ![]()
Do you ship worldwide?
Yes - we ship worldwide! View shipping options
Does it include a warranty?
This Ralph Lauren item is covered by the manufacturer's warranty when applicable.
PRODUCT DETAILS
| Brand: | Ralph Lauren |
| SKU: | 11176026 |
| MPN: | RL 6188/5538 |
| UPC: | 8056597052702 |
| Model: | RALPH LAUREN RL 6188/5538 |
| Frame Color: | Beige |
| Bridge Width: | 15 mm |
| Lens Socket Width: | 55 mm |
| Temple Length: | 140 mm |
| Pattern: | Tortoise Shell |
| Year Manufactured: | 2010-2019 |
| Department: | Women |
| Type: | Eyeglasses |
| Frame Material: | Plastic |
| Style: | Full Rim |
| Theme: | Celebrity |
| Personalized: | No |
| Features: | Full Rim Round |
| Product Line: | RALPH LAUREN RL6188 |
| Unit Type: | Unit |
| Unit Quantity: | 1 |
ABOUT
Ralph Lauren eyeglasses - RALPH LAUREN RL 6188/5538 - RL 6188/5538 - Frame: Beige (UPC: 8056597052702)
Eyeglasses by Ralph Lauren
Ralph Lauren Corporation is an American fashion company producing products ranging from the mid-range to the luxury segments. They are known for the clothing, marketing and distribution of products in four categories: apparel, home, accessories, and fragrances.