$281
Is this Xerjoff authentic?
Yes - we guarantee this Xerjoff item is 100% genuine, authentic and brand new.
Can I return it?
Yes - you can return it within 30 days for a refund, subject to our return policy.
Where do you ship from?
This item is in stock and ships from the United States (USA warehouse). ![]()
Do you ship worldwide?
Yes - we ship worldwide! View shipping options
Does it include a warranty?
This Xerjoff item is covered by the manufacturer's warranty when applicable.
PRODUCT DETAILS
| Brand: | Xerjoff |
| SKU: | 11071099 |
| UPC: | 8033488155124 |
| Size Type: | Regular Size |
| Size in oz: | 1.7 oz |
| Size in ml: | 50 ml |
| Fragrance Type and Size: | 1.7 oz Eau De Parfum Spray (Unisex) |
| Fragrance Name: | More Than Words by Xerjoff |
| Type: | Eau De Parfum Spray (Unisex) 1.7 oz |
| Volume: | 1.7 oz |
| Features: | Long Lasting Casual |
| Formulation: | Spray |
| Gender: | Women |
| Packaging: | The same as in your Department Store |
| Shipping time: | Usually within 1 business day or less |
| Easy Returns: | YES |
| Free Shipping USA (48 States Only): | YES |
| International Delivery: | See description |
| Manufacturer: | Xerjoff |
ABOUT
Xerjoff perfume (UPC: 8033488155124)
Perfumes by Xerjoff
Xerjoff is an Italian - Turin based Perfume House fully dedicated to luxury fragrance in its art form. Talking about Xerjoff means going beyond the olfactory dimension, to enter a wider universe.