$102
Is this Chloé authentic?
Yes - we guarantee this Chloé item is 100% genuine, authentic and brand new.
Can I return it?
Yes - you can return it within 30 days for a refund, subject to our return policy.
Where do you ship from?
This item is in stock and ships from the United States (USA warehouse). ![]()
Do you ship worldwide?
Yes - we ship worldwide! View shipping options
Does it include a warranty?
This Chloé item is covered by the manufacturer's warranty when applicable.
PRODUCT DETAILS
| Brand: | Chloé |
| SKU: | 10898928 |
| UPC: | 3614223113347 |
| Size Type: | Regular Size |
| Size: | 2.5 oz |
| Size in oz: | 2.5 oz |
| Size in ml: | 75 ml |
| Fragrance Type and Size: | 2.5 oz Eau De Parfum Spray |
| Features: | Casual Use Long Lasting Special Ocassions |
| Formulation: | Spray |
| Fragrance Type: | Eau De Parfum Spray 2.5 oz |
| Gender: | Women |
| Packaging: | The same as in your Department Store |
| Shipping time: | Usually within 1 business day or less |
| Easy Returns: | YES |
| Free Shipping USA (48 States Only): | YES |
| International Delivery: | See description |
| Type: | Eau de Parfum |
| Fragrance Name: | Musc Nomade |
| Volume: | 2.5oz |
| Manufacturer: | Chloe |
ABOUT
Chloé perfume (UPC: 3614223113347)
Perfumes by Chloé
Chlo? is a renowned luxury fashion brand known for its feminine and effortlessly chic designs. Celebrated for its elegant clothing, handbags, and fragrances, Chlo? embodies a spirit of modernity and sophistication. With Chlo?, you can embrace a timeless style that highlights individuality and grace, making it a favorite choice for fashion enthusiasts worldwide.