$91
Is this Ralph Lauren authentic?
Yes - we guarantee this Ralph Lauren item is 100% genuine, authentic and brand new.
Can I return it?
Yes - you can return it within 30 days for a refund, subject to our return policy.
Where do you ship from?
This item is in stock and ships from the United States (USA warehouse). ![]()
Do you ship worldwide?
Yes - we ship worldwide! View shipping options
Does it include a warranty?
This Ralph Lauren item is covered by the manufacturer's warranty when applicable.
PRODUCT DETAILS
| Brand: | Ralph Lauren |
| SKU: | 12046538 |
| MPN: | PH2136 5007 |
| Model: | PH2136 5007 |
| Color: | Clear Demo |
| Frame Color: | Havana |
| Bridge Width: | 17 mm |
| Lens Socket Width: | 50 mm |
| Temple Length: | 140 mm |
| Country of Origin: | Italy |
| Vertical: | 31 mm |
| Pattern: | Tortoise Shell |
| Custom Bundle: | No |
| Department: | Women |
| Type: | Full Frame |
| Style: | Rectangular |
| Frame Material: | Metal Plastic |
| Age Group: | Adult |
| Theme: | Classic Designer Elegant Italian Modern |
| Features: | Cat Eye Full Rim Hypoallergenic Nickel Free Rectangular |
ABOUT
Ralph Lauren eyeglasses - PH2136 5007 - Clear Demo, Frame: Havana
Eyeglasses by Ralph Lauren
Ralph Lauren Corporation is an American fashion company producing products ranging from the mid-range to the luxury segments. They are known for the clothing, marketing and distribution of products in four categories: apparel, home, accessories, and fragrances.