SALE: $85 (-67%) $260
Is this Moschino authentic?
Yes - we guarantee this Moschino item is 100% genuine, authentic and brand new.
Can I return it?
Yes - you can return it within 30 days for a refund, subject to our return policy.
Where do you ship from?
This item is in stock and ships from the United States (USA warehouse). ![]()
Do you ship worldwide?
Yes - we ship worldwide! View shipping options
Does it include a warranty?
This Moschino item is covered by the manufacturer's warranty when applicable.
PRODUCT DETAILS
| Brand: | Moschino |
| SKU: | 11927205 |
| MPN: | MOS050/S 0086 KU 51 |
| UPC: | 716736195308 |
| Color: | Dark Havana / Ku Blue |
| Frame Color: | Dark Havana |
| Lens Color: | Blue Avio |
| Lens Width: | 51 mm |
| Temple Length: | 150 mm |
| Style: | Cat Eye |
| Department: | Women |
| Frame Material: | Acetate |
| Lens Bridge: | 24 mm |
| Theme: | Designer |
| Type: | Sunglasses |
| UV Protection: | 100% UV Protection |
ABOUT
Moschino sunglasses - MOS050/S 0086 KU 51 - Dark Havana / Ku Blue, Frame: Dark Havana, Lens: Blue Avio (UPC: 716736195308)
Sunglasses by Moschino
Moschino is a high-end luxury Italian fashion brand well-known for being wonderfully colorful, eccentric, and often made with unusual materials.
Since its inception the brand has been noted for its irreverence and eccentricity.