$88
Is this Oakley authentic?
Yes - we guarantee this Oakley item is 100% genuine, authentic and brand new.
Can I return it?
Yes - you can return it within 30 days for a refund, subject to our return policy.
Where do you ship from?
This item is in stock and ships from the United States (USA warehouse). ![]()
Do you ship worldwide?
Yes - we ship worldwide! View shipping options
Does it include a warranty?
This Oakley item is covered by the manufacturer's warranty when applicable.
PRODUCT DETAILS
| Brand: | Oakley |
| SKU: | 11870591 |
| MPN: | 5-Speed |
| Model: | Oakley 5-Speed |
| Color: | Black Stone Grey |
| Bag Width: | 12 3/5 in |
| Size: | 12 3/5" W x 18 1/2" H x 5 9/10" D |
| Closure: | Zipper Zip |
| Occasion: | Work School Travel Business Casual Travel Workwear |
| Bag Depth: | 5 9/10 in |
| Year Manufactured: | 2020-2029 |
| Fabric Type: | Microfiber |
| Shade: | Black Stone Grey |
| Personalize: | No |
| Department: | Men |
| Unit Type: | Unit |
| Style: | Backpack |
| Features: | Laptop Sleeve/Protection Water Resistant Backpack Computer Bag Laptop Backpack Padded Shoulder Straps Front organizer pocket Side pockets |
| Unit Quantity: | 1 |
| Pattern: | Solid |
| Bag Height: | 18 1/2 in |
| Character: | Atom Barbie Bill Steve XXX Chloe Anne Lebron MJ KD |
| Handle Style: | Shoulder Straps |
| Lining Material: | Polyester |
| Material: | Polyamide |
| Theme: | 80s 90s Army College Nature Preppy School University EMT Backpack nfl soccer mlb MX nba nhl Oakley Sunglasses Work Computer Macbook Aloha American |
| Handle/Strap Material: | Padded Shoulder Straps |
| Product Line: | Oakley Gearbox |
ABOUT
Oakley bag - Oakley 5-Speed - 5-Speed - Black, Stone Grey
Bags by Oakley
Oakley is a leading eyewear brand known for its innovative sports sunglasses and performance gear. With a focus on advanced lens technology and durability, Oakley products are designed for athletes and outdoor enthusiasts. Whether you`re biking, skiing, or just enjoying the sun, Oakley provides stylish and high-performance options that enhance your experience while protecting your eyes.