$72
Is this Ralph Lauren authentic?
Yes - we guarantee this Ralph Lauren item is 100% genuine, authentic and brand new.
Can I return it?
Yes - you can return it within 30 days for a refund, subject to our return policy.
Where do you ship from?
This item is in stock and ships from the United States (USA warehouse). ![]()
Do you ship worldwide?
Yes - we ship worldwide! View shipping options
Does it include a warranty?
This Ralph Lauren item is covered by the manufacturer's warranty when applicable.
PRODUCT DETAILS
| Brand: | Ralph Lauren |
| SKU: | 11171830 |
| MPN: | PH2226 |
| UPC: | 8056597221689 |
| Model: | PH2226 |
| Color Code: | 5668 |
| Frame Color: | BLACK |
| Lens Color: | Clear Ready for your RX |
| Lens Socket Width: | 53 mm |
| Bridge Width: | 19 mm |
| Temple Length: | 140 mm |
| Materials sourced from: | Made in Italy |
| Gender: | Unisex |
| Type: | EYEGLASSES |
| Department: | Unisex |
| Frame Material: | Plastic |
| Features: | VISION |
| Style: | Pillow |
ABOUT
Ralph Lauren eyeglasses - PH2226 - Frame: BLACK, Lens: Clear, Ready for your RX, Code: 5668 (UPC: 8056597221689)
Eyeglasses by Ralph Lauren
Ralph Lauren Corporation is an American fashion company producing products ranging from the mid-range to the luxury segments. They are known for the clothing, marketing and distribution of products in four categories: apparel, home, accessories, and fragrances.