$241
Is this Ralph Lauren authentic?
Yes - we guarantee this Ralph Lauren item is 100% genuine, authentic and brand new.
Can I return it?
Yes - you can return it within 30 days for a refund, subject to our return policy.
Where do you ship from?
This item is in stock and ships from the United States (USA warehouse). ![]()
Do you ship worldwide?
Yes - we ship worldwide! View shipping options
Does it include a warranty?
This Ralph Lauren item is covered by the manufacturer's warranty when applicable.
PRODUCT DETAILS
| Brand: | Ralph Lauren |
| SKU: | 11161434 |
| UPC: | 888188416918 |
| Handle/Strap Color: | Gold |
| Hardware Color: | Gold |
| Exterior Color: | Red |
| Lining Color: | Beige |
| Bag Width: | 10 in |
| Size: | Small |
| Country of Origin: | Indonesia |
| Shape: | Rectangle |
| Closure: | Zipper |
| Occasion: | Business Casual Formal Party/Cocktail Travel Wedding |
| Bag Depth: | 2.25 in |
| Accents: | Zipper |
| Accessories: | Detachable Strap Original Dust Bag |
| Department: | Women |
| Style: | Crossbody/Shoulder |
| Features: | Adjustable Strap Limited Edition Lined |
| Pattern: | Solid |
| Bag Height: | 6.25 in |
| Handle Style: | Shoulder Strap |
| Lining Material: | Canvas with Leather trim |
| Exterior Material: | Leather |
| Strap Drop: | 9 in (short Strap) 23 in (Long strap) |
| Theme: | Classic Designer |
| Handle/Strap Material: | Leather |
| Product Line: | Danni |
ABOUT
Ralph Lauren bag - Handle/Strap: Gold, Hardware: Gold, Exterior: Red (UPC: 888188416918)
Bags by Ralph Lauren
Ralph Lauren Corporation is an American fashion company producing products ranging from the mid-range to the luxury segments. They are known for the clothing, marketing and distribution of products in four categories: apparel, home, accessories, and fragrances.
YOU MIGHT ALSO LIKE