SALE: $71 (-63%) $193
Is this Steve Madden authentic?
Yes - we guarantee this Steve Madden item is 100% genuine, authentic and brand new.
Can I return it?
Yes - you can return it within 30 days for a refund, subject to our return policy.
Where do you ship from?
This item is in stock and ships from the United States (USA warehouse). ![]()
Do you ship worldwide?
Yes - we ship worldwide! View shipping options
Does it include a warranty?
This Steve Madden item is covered by the manufacturer's warranty when applicable.
PRODUCT DETAILS
| Brand: | Steve Madden |
| SKU: | 11008523 |
| UPC: | 198190985440 |
| Model: | Steve Bpaulie |
| Handle/Strap Color: | Orange |
| Hardware Color: | Silver Gold |
| Exterior Color: | Orange |
| Lining Color: | Beige |
| Bag Width: | 7 in |
| Size: | 6.7"W x 3.5"H x 1.18"D |
| Shape: | Rectangle |
| Closure: | Magnetic flap |
| Occasion: | Business Casual Party/Cocktail Travel Workwear Crossbody |
| Handle Drop: | removable 7" drop shoulder strap |
| Bag Depth: | 1.2 in |
| Accents: | Logo |
| Personalize: | No |
| Accessories: | Detachable Strap |
| Department: | Women |
| Style: | Crossbody |
| Features: | 5 Interior CC slots; interior back wall slip pocket; fits iPhone |
| Finish: | Quilted |
| Pattern: | Solid |
| Character: | Steve |
| Bag Height: | 3.5 in |
| Handle Style: | Crossbody Strap |
| Lining Material: | Polyester |
| Exterior Material: | Leather |
| Hardware Material: | Silver |
| Theme: | Designer |
| Strap Drop: | 24" max drop removable crossbody strap; |
| Handle/Strap Material: | Leather |
| Product Line: | Steve Madden Bpaulie Crossbody Bag |
ABOUT
Steve Madden bag - Steve Bpaulie - Steve Bpaulie - Handle/Strap: Orange, Hardware: Silver, Gold, Exterior: Orange (UPC: 198190985440)
Bags by Steve Madden
Steve Madden is a popular footwear brand known for its trendy designs and stylish shoes. Renowned for its diverse range of footwear, including boots, heels, and sneakers, Steve Madden combines fashion with affordability. With Steve Madden, you can find the perfect pair to express your unique style and elevate any outfit, making it a favorite choice among fashion-forward individuals.
YOU MIGHT ALSO LIKE