$70
Is this Coach authentic?
Yes - we guarantee this Coach item is 100% genuine, authentic and brand new.
Can I return it?
Yes - you can return it within 30 days for a refund, subject to our return policy.
Where do you ship from?
This item is in stock and ships from the United States (USA warehouse). ![]()
Do you ship worldwide?
Yes - we ship worldwide! View shipping options
Does it include a warranty?
This Coach item is covered by the manufacturer's warranty when applicable.
PRODUCT DETAILS
| Brand: | Coach |
| SKU: | 9486352 |
| MPN: | HC8395F58139056 |
| Frame Color: | Pink |
| Other Frame Color: | Amethyst Pink Gradient |
| Lens Color: | Purple |
| Other Lens Color: | Purple Gradient |
| Lens Width: | 56 mm |
| Bridge Width: | 16 mm |
| Arm Length: | 140 mm |
| Style: | Square |
| Gender: | Women`s |
| Type: | Sunglasses |
| Department: | Women |
| Collection Name: | Fashion |
| Frame Material: | Acetate |
| Frame Shape: | Square |
| Lens Protection: | 100% UV Protection |
| Polarization: | Non-Polarized |
ABOUT
Coach - HC8395F-581390-56 - HC8395F58139056 - Frame: Pink, Lens: Purple, Other Frame: Amethyst Pink Gradient
Eyewear Accessories by Coach
Coach is a leading design house of modern luxury accessories and lifestyle collections, with a long-standing reputation built on quality craftsmanship. Defined by a free-spirited, all-American attitude, the brand approaches design with a modern vision, reimagining luxury for today with an authenticity and innovation that is uniquely Coach. All over the world, the Coach name is synonymous with effortless New York style.