$122
Is this Salvatore Ferragamo authentic?
Yes - we guarantee this Salvatore Ferragamo item is 100% genuine, authentic and brand new.
Can I return it?
Yes - you can return it within 30 days for a refund, subject to our return policy.
Where do you ship from?
This item is in stock and ships from the United States (USA warehouse). ![]()
Do you ship worldwide?
Yes - we ship worldwide! View shipping options
Does it include a warranty?
This Salvatore Ferragamo item is covered by the manufacturer's warranty when applicable.
PRODUCT DETAILS
| Brand: | Salvatore Ferragamo |
| SKU: | 9480080 |
| MPN: | SF 2867 223 49mm |
| UPC: | 886895442039 |
| Model: | SF 2867 |
| Frame Color: | Brown |
| Bridge Width: | 17 mm |
| Lens Socket Width: | 49 mm |
| Temple Length: | 140mm |
| Country of Origin: | Italy |
| Frame Material: | Acetate |
| Style: | Round |
| Type: | Eyeglasses |
| Manufacturer Color: | 223 |
ABOUT
Salvatore Ferragamo eyeglasses - SF 2867 - SF 2867 223 49mm - Frame: Brown, Manufacturer: 223 (UPC: 886895442039)
Eyeglasses by Salvatore Ferragamo
Salvatore Ferragamo is an Italian luxury goods company, with headquarters in Florence, Italy. It specializes in shoes, leather goods, Swiss-made timepieces, and ready-to-wear for men and women.
YOU MIGHT ALSO LIKE