$68
Is this Brooks Brothers authentic?
Yes - we guarantee this Brooks Brothers item is 100% genuine, authentic and brand new.
Can I return it?
Yes - you can return it within 30 days for a refund, subject to our return policy.
Where do you ship from?
This item is in stock and ships from the United States (USA warehouse). ![]()
Do you ship worldwide?
Yes - we ship worldwide! View shipping options
Does it include a warranty?
This Brooks Brothers item is covered by the manufacturer's warranty when applicable.
PRODUCT DETAILS
| Brand: | Brooks Brothers |
| SKU: | 9474087 |
| MPN: | BB1324 1138 |
| Model: | BB 1324 1138 |
| Frame Color: | Clear Demo |
| Bridge Width: | 18 mm |
| Lens Socket Width: | 48 mm |
| Temple Length: | 135 mm |
| Vertical: | 24 mm |
| Department: | Unisex Adults |
| Type: | Half Frame |
| Style: | Rectangle |
| Theme: | American Classic Designer Elegant Modern University USA |
| Frame Material: | Acetate Metal Plastic |
| Features: | Half Frame Half Rim Hypoallergenic Nickel Free Rectangular |
ABOUT
Brooks Brothers eyeglasses - BB 1324 1138 - BB1324 1138 - Frame: Clear Demo
Eyeglasses by Brooks Brothers
Brooks Brothers has become a legendary American fashion brand which delivers timeless clothing and traditional designs. Brooks Brothers builds its reputation on excellent materials and expert craftsmanship which results in an extensive collection including suits as well as everyday apparel. Brooks Brothers provides traditional elegant pieces which appeal to professional and casual events thus becoming a preferred selection for many customers.