$196
Is this Coach authentic?
Yes - we guarantee this Coach item is 100% genuine, authentic and brand new.
Can I return it?
Yes - you can return it within 30 days for a refund, subject to our return policy.
Where do you ship from?
This item is in stock and ships from the United States (USA warehouse). ![]()
Do you ship worldwide?
Yes - we ship worldwide! View shipping options
Does it include a warranty?
This Coach item is covered by the manufacturer's warranty when applicable.
PRODUCT DETAILS
| Brand: | Coach |
| SKU: | 12568927 |
| MPN: | CP024 |
| UPC: | 196395199327 |
| Model: | CP024 |
| Color: | beige |
| Exterior Color: | beige |
| Handle/Strap Color: | beige |
| Hardware Color: | silver |
| Lining Color: | beige |
| Bag Width: | 7.75 in |
| Size: | very small |
| Accents: | logo; bag charm |
| Accessories: | detachable shoulder strap |
| Bag Depth: | 2.5 in |
| Bag Height: | 4.75 in |
| Closure: | zip |
| Country of Origin: | vietnam |
| Department: | women |
| Exterior Material: | leather |
| Features: | credit card; turnlock closure; lightweight |
| Finish: | embossed |
| Garment Care: | spot clean |
| Gender: | female |
| Handle Drop: | 7.75 in |
| Handle Style: | single shoulder strap |
| Handle/Strap Material: | leather |
| Lining Material: | fabric |
| Occasion: | casual business travel; party/cocktail; wedding |
| Pattern: | croc embossed |
| Product Line: | Swinger 20 |
| Style: | shoulder bag |
| Theme: | Coach Swinger Bag 20 Coach Swinger 20 Swinger Bag 20 CP024 Coach CP024 Croc Embossed Leather Crocodile Embossed Leather Coach Tan Swinger Tan Shoulder Bag Coach Turnlock Bag Coach Swinger Bag 20 Croc Embossed Coach Swinger 20 Tan Crocodile Embossed Petite Coach Shoulder Bag Coach Croc Embossed Swinger 20 Tan Coach Originals Swinger Bag Croc Embossed Leather Shoulder Bag Coach Petite Purse Tan Detachable Strap Coach Bag Coach Zip Top Shoulder Bag 1980s Inspired Coach Bag Coach Day to Night Bag Luxury Coach Handbag Tan Coach bags Designer handbags Luxury handbags Premium leather bags Coach purses Embossed leather Classic Coach Coach shoulder bag |
| Type: | shoulder bag |
| Manufacturer: | Coach New York NY USA |
ABOUT
Coach bag - CP024 - beige, Exterior: beige, Handle/Strap: beige (UPC: 196395199327)
Bags by Coach
Coach is a leading design house of modern luxury accessories and lifestyle collections, with a long-standing reputation built on quality craftsmanship. Defined by a free-spirited, all-American attitude, the brand approaches design with a modern vision, reimagining luxury for today with an authenticity and innovation that is uniquely Coach. All over the world, the Coach name is synonymous with effortless New York style.