$146
Is this Coach authentic?
Yes - we guarantee this Coach item is 100% genuine, authentic and brand new.
Can I return it?
Yes - you can return it within 30 days for a refund, subject to our return policy.
Where do you ship from?
This item is in stock and ships from the United States (USA warehouse). ![]()
Do you ship worldwide?
Yes - we ship worldwide! View shipping options
Does it include a warranty?
This Coach item is covered by the manufacturer's warranty when applicable.
PRODUCT DETAILS
| Brand: | Coach |
| SKU: | 12568741 |
| MPN: | F79608 |
| UPC: | 0193971357614 |
| Model: | F79608 |
| Handle/Strap Color: | Black |
| Hardware Color: | Gold |
| Lining Color: | Black |
| Exterior Color: | Black |
| Bag Length: | 12.75" |
| Bag Width: | 5 1/2 in |
| Size: | Large |
| Pattern: | Solid |
| Occasion: | Business Casual Formal Party/Cocktail Travel Wedding Workwear |
| Handle Style: | Double Handles |
| Year Manufactured: | 2020-2029 |
| Bag Depth: | 5.5 |
| Accents: | Logo Zipper |
| Personalize: | No |
| Accessories: | Bag Charm |
| Hardware Material: | Gold Toned |
| Theme: | Designer |
| Country of Origin: | Vietnam |
| Product Line: | Coach Gallery |
| Bag Height: | 10 1/2 in |
| Closure: | Zip |
| Lining Material: | Canvas Fabric |
| Fabric Type: | Canvas |
| Exterior Material: | Leather |
| Department: | Women |
| Style: | Tote |
| Features: | Outer Pockets |
| Handle/Strap Material: | Leather |
| Manufacturer Color: | Black |
ABOUT
Coach bag - F79608 - Manufacturer: Black, Handle/Strap: Black, Hardware: Gold (UPC: 0193971357614)
Bags by Coach
Coach is a leading design house of modern luxury accessories and lifestyle collections, with a long-standing reputation built on quality craftsmanship. Defined by a free-spirited, all-American attitude, the brand approaches design with a modern vision, reimagining luxury for today with an authenticity and innovation that is uniquely Coach. All over the world, the Coach name is synonymous with effortless New York style.