$198
Is this Coach authentic?
Yes - we guarantee this Coach item is 100% genuine, authentic and brand new.
Can I return it?
Yes - you can return it within 30 days for a refund, subject to our return policy.
Where do you ship from?
This item is in stock and ships from the United States (USA warehouse). ![]()
Do you ship worldwide?
Yes - we ship worldwide! View shipping options
Does it include a warranty?
This Coach item is covered by the manufacturer's warranty when applicable.
PRODUCT DETAILS
| Brand: | Coach |
| SKU: | 12568459 |
| MPN: | C8941 |
| UPC: | 195031488191 |
| Model: | Coach C8941 Embossed Croc Hayden |
| Handle/Strap Color: | Ice Pink |
| Hardware Color: | Gold |
| Exterior Color: | Ice purple |
| Lining Color: | Ice purple |
| Bag Width: | 8" |
| Size: | Small |
| Closure: | Magnetic snap |
| Occasion: | Casual |
| Bag Depth: | 1 1/2" |
| Personalize: | No |
| Accessories: | Bag Charm |
| Department: | Women |
| Style: | Crossbody |
| Features: | Removable strap Inside pockets Adjustable Strap Credit Card Outer Pockets |
| Pattern: | Crocodile embossed leather |
| Bag Height: | 5 " |
| Handle Style: | Top Handle |
| Lining Material: | Leather |
| Exterior Material: | Leather |
| Hardware Material: | Brass |
| Strap Drop: | Strap drop 22" |
| Handle/Strap Material: | Leather |
| Product Line: | Coach Hayden |
ABOUT
Coach bag - Coach C8941 Embossed Croc Hayden - C8941 - Handle/Strap: Ice Pink, Hardware: Gold, Exterior: Ice purple (UPC: 195031488191)
Bags by Coach
Coach is a leading design house of modern luxury accessories and lifestyle collections, with a long-standing reputation built on quality craftsmanship. Defined by a free-spirited, all-American attitude, the brand approaches design with a modern vision, reimagining luxury for today with an authenticity and innovation that is uniquely Coach. All over the world, the Coach name is synonymous with effortless New York style.