$482
Is this Coach authentic?
Yes - we guarantee this Coach item is 100% genuine, authentic and brand new.
Can I return it?
Yes - you can return it within 30 days for a refund, subject to our return policy.
Where do you ship from?
This item is in stock and ships from the United States (USA warehouse). ![]()
Do you ship worldwide?
Yes - we ship worldwide! View shipping options
Does it include a warranty?
This Coach item is covered by the manufacturer's warranty when applicable.
PRODUCT DETAILS
| Brand: | Coach |
| SKU: | 12568240 |
| Model: | COACH SIGNATURE Christie |
| Exterior Color: | vanila and brown |
| Size: | Large |
| Bag Length: | 13" |
| Country of Origin: | United States |
| Closure: | Open |
| Bag Height: | 10" |
| Bag Depth: | 4" |
| Exterior Material: | Patent Leather Canvas |
| Department: | Women |
| Strap Drop: | 46 |
| Style: | Totes & Shoppers |
| Features: | Inner Pockets Lightweight |
ABOUT
Coach bag - COACH SIGNATURE Christie - SIGNATURE Christie - Exterior: vanila and brown
Bags by Coach
Coach is a leading design house of modern luxury accessories and lifestyle collections, with a long-standing reputation built on quality craftsmanship. Defined by a free-spirited, all-American attitude, the brand approaches design with a modern vision, reimagining luxury for today with an authenticity and innovation that is uniquely Coach. All over the world, the Coach name is synonymous with effortless New York style.