$291
Is this Coach authentic?
Yes - we guarantee this Coach item is 100% genuine, authentic and brand new.
Can I return it?
Yes - you can return it within 30 days for a refund, subject to our return policy.
Where do you ship from?
This item is in stock and ships from the United States (USA warehouse). ![]()
Do you ship worldwide?
Yes - we ship worldwide! View shipping options
Does it include a warranty?
This Coach item is covered by the manufacturer's warranty when applicable.
PRODUCT DETAILS
| Brand: | Coach |
| SKU: | 12567642 |
| MPN: | 76089 |
| Model: | COACH Channing |
| Handle/Strap Color: | Pink |
| Hardware Color: | Pink |
| Exterior Color: | Mauve |
| Lining Color: | Navy |
| Bag Width: | 12 in |
| Size: | Medium |
| Country of Origin: | Philippines |
| Closure: | Snap Zip |
| Occasion: | Business Casual Formal Party/Cocktail Travel Wedding Workwear |
| Bag Depth: | 6 in |
| Fabric Type: | Leather |
| Accents: | Zipper Logo Strap |
| Personalize: | No |
| Accessories: | Original Dust Bag |
| Department: | Women |
| Style: | Tote |
| Features: | Adjustable Strap Bottom Studs Cross-Body Strap Inner Dividers Inner Pockets Lined Mobile Phone Pocket Organizer Pockets Detachable Strap |
| Pattern: | Colorblock |
| Character: | Coach |
| Bag Height: | 10 in |
| Handle Style: | Top Handle |
| Lining Material: | Leather |
| Exterior Material: | Leather |
| Hardware Material: | Brass |
| Theme: | Classic Designer Elegant Modern |
| Handle/Strap Material: | Leather |
| Character Family: | Coach |
| Product Line: | Coach Colorblock |
ABOUT
Coach bag - COACH Channing - Channing - 76089 - Handle/Strap: Pink, Hardware: Pink, Exterior: Mauve
Bags by Coach
Coach is a leading design house of modern luxury accessories and lifestyle collections, with a long-standing reputation built on quality craftsmanship. Defined by a free-spirited, all-American attitude, the brand approaches design with a modern vision, reimagining luxury for today with an authenticity and innovation that is uniquely Coach. All over the world, the Coach name is synonymous with effortless New York style.