$329
Is this Coach authentic?
Yes - we guarantee this Coach item is 100% genuine, authentic and brand new.
Can I return it?
Yes - you can return it within 30 days for a refund, subject to our return policy.
Where do you ship from?
This item is in stock and ships from the United States (USA warehouse). ![]()
Do you ship worldwide?
Yes - we ship worldwide! View shipping options
Does it include a warranty?
This Coach item is covered by the manufacturer's warranty when applicable.
PRODUCT DETAILS
| Brand: | Coach |
| SKU: | 12565158 |
| Model: | Coach Madison Kimberly |
| Handle/Strap Color: | Black |
| Hardware Color: | Gold |
| Exterior Color: | Black |
| Lining Color: | navy blue |
| Bag Width: | 5 in |
| Size: | Large |
| Character: | Pebbles |
| Shape: | Rectangle |
| Closure: | Zip |
| Occasion: | Shoulder Bag |
| Handle Drop: | 9in |
| Bag Depth: | 9in |
| Accents: | Zipper logo |
| Personalize: | No |
| Accessories: | Bag Charm |
| Department: | Women |
| Unit Type: | Unit |
| Style: | Shoulder Bag |
| Features: | Inner Pockets |
| Finish: | Pebbled |
| Pattern: | Solid |
| Bag Height: | 10 in |
| Handle Style: | Double Handles |
| Lining Material: | Satin |
| Exterior Material: | Leather |
| Hardware Material: | Gold-Plated |
| Theme: | Designer Classic |
| Strap Drop: | 9in |
| Handle/Strap Material: | Leather |
| Country of Origin: | Vietnam |
| Product Line: | Coach Madison |
ABOUT
Coach bag - Coach Madison Kimberly - Madison Kimberly - Handle/Strap: Black, Hardware: Gold, Exterior: Black
Bags by Coach
Coach is a leading design house of modern luxury accessories and lifestyle collections, with a long-standing reputation built on quality craftsmanship. Defined by a free-spirited, all-American attitude, the brand approaches design with a modern vision, reimagining luxury for today with an authenticity and innovation that is uniquely Coach. All over the world, the Coach name is synonymous with effortless New York style.