$440
Is this Coach authentic?
Yes - we guarantee this Coach item is 100% genuine, authentic and brand new.
Can I return it?
Yes - you can return it within 30 days for a refund, subject to our return policy.
Where do you ship from?
This item is in stock and ships from the United States (USA warehouse). ![]()
Do you ship worldwide?
Yes - we ship worldwide! View shipping options
Does it include a warranty?
This Coach item is covered by the manufacturer's warranty when applicable.
PRODUCT DETAILS
| Brand: | Coach |
| SKU: | 12564746 |
| MPN: | 33731 |
| Model: | 33731 |
| Handle/Strap Color: | Red currant |
| Hardware Color: | Gold |
| Exterior Color: | Red currant |
| Lining Color: | Red currant |
| Bag Width: | 14 in |
| Size: | Large expandable |
| Closure: | Magnetic Zip |
| Handle Drop: | 4" |
| Bag Depth: | 6 in |
| Accessories: | Bag Charm Detachable Strap Original Dust Bag |
| Department: | Women |
| Style: | tote satchel |
| Features: | Cross-Body Strap Inner Pockets Pockets |
| Pattern: | Solid |
| Bag Height: | 10 in |
| Character: | Leather |
| Handle Style: | Double handles shoulder strap |
| Lining Material: | Fabric |
| Exterior Material: | Leather |
| Theme: | Colorful |
| Strap Drop: | 21" |
| Handle/Strap Material: | Leather handle 4" drop. Crossbody/shoulder 21" drop. |
| Product Line: | Coach |
ABOUT
Coach bag - 33731 - Handle/Strap: Red currant, Hardware: Gold, Exterior: Red currant
Bags by Coach
Coach is a leading design house of modern luxury accessories and lifestyle collections, with a long-standing reputation built on quality craftsmanship. Defined by a free-spirited, all-American attitude, the brand approaches design with a modern vision, reimagining luxury for today with an authenticity and innovation that is uniquely Coach. All over the world, the Coach name is synonymous with effortless New York style.