SALE: $371 (-12%) $423
Is this Coach authentic?
Yes - we guarantee this Coach item is 100% genuine, authentic and brand new.
Can I return it?
Yes - you can return it within 30 days for a refund, subject to our return policy.
Where do you ship from?
This item is in stock and ships from the United States (USA warehouse). ![]()
Do you ship worldwide?
Yes - we ship worldwide! View shipping options
Does it include a warranty?
This Coach item is covered by the manufacturer's warranty when applicable.
PRODUCT DETAILS
| Brand: | Coach |
| SKU: | 12544063 |
| MPN: | CP138 |
| UPC: | 196395196913 |
| Model: | Cassie 19 |
| Handle/Strap Color: | Silver & Buff |
| Hardware Color: | Silver |
| Exterior Color: | Buff / Silver |
| Lining Color: | Brown |
| Bag Width: | 7.75" |
| Size: | Small |
| Country of Origin: | Vietnam |
| Shape: | Rectangle |
| Closure: | Turn Lock |
| Occasion: | Casual Travel Business Formal Party/Cocktail |
| Handle Drop: | 3.5" Top Handles |
| Bag Depth: | 3.5-4" Expandable |
| Fabric Type: | Monogram Polyester Fabric |
| Accents: | Strap |
| Personalize: | No |
| Accessories: | Bag Charm Detachable Strap Original Dust Bag |
| Department: | Women |
| Style: | Satchel/CrossbodyHandbag |
| Features: | Certificate of Authenticity Adjustable Strap |
| Finish: | Embossed |
| Pattern: | Animal Print |
| Character: | Coachie |
| Bag Height: | 6.5" |
| Handle Style: | Shoulder & Crossbody Straps |
| Lining Material: | Fabric |
| Exterior Material: | Croco embossed Calf leather |
| Hardware Material: | Silver |
| Theme: | Designer |
| Strap Drop: | approx. 9" Chain Strap & 22" Crossbody Strap |
| Handle/Strap Material: | Leather Metal |
| Product Line: | Coach Cassie 19 |
ABOUT
Coach bag - Cassie 19 - Cassie - CP138 - Handle/Strap: Silver & Buff, Hardware: Silver, Exterior: Buff / Silver (UPC: 196395196913)
Bags by Coach
Coach is a leading design house of modern luxury accessories and lifestyle collections, with a long-standing reputation built on quality craftsmanship. Defined by a free-spirited, all-American attitude, the brand approaches design with a modern vision, reimagining luxury for today with an authenticity and innovation that is uniquely Coach. All over the world, the Coach name is synonymous with effortless New York style.