$418
Is this Coach authentic?
Yes - we guarantee this Coach item is 100% genuine, authentic and brand new.
Can I return it?
Yes - you can return it within 30 days for a refund, subject to our return policy.
Where do you ship from?
This item is in stock and ships from the United States (USA warehouse). ![]()
Do you ship worldwide?
Yes - we ship worldwide! View shipping options
Does it include a warranty?
This Coach item is covered by the manufacturer's warranty when applicable.
PRODUCT DETAILS
| Brand: | Coach |
| SKU: | 12544026 |
| MPN: | F17092 SOHO |
| Model: | Coach Soho |
| Handle/Strap Color: | Gold |
| Hardware Color: | Gold |
| Exterior Color: | White |
| Lining Color: | Mauve |
| Bag Width: | 14 1/2" |
| Size: | Large |
| Bag Length: | 14 1/2" |
| Shape: | Hobo |
| Closure: | Buckle Zip Zipper |
| Occasion: | Business Casual Formal Party/Cocktail Travel Wedding Workwear |
| Handle Drop: | 9" |
| Year Manufactured: | 2020-2029 |
| Bag Depth: | 4 1/4" |
| Fabric Type: | Satin |
| Texture: | Genuine Leather |
| Accents: | Buckle zipper |
| Personalize: | No |
| Accessories: | Brand Card |
| Department: | Women |
| Unit Type: | Unit |
| Style: | Hobo Bag |
| Features: | Certificate of Authenticity Zipper |
| Unit Quantity: | 1 |
| Finish: | leather with gold |
| Pattern: | Solid |
| Bag Height: | 13 1/2" |
| Character: | SOHO LEATHER LARGE HOBO BAG |
| Handle Style: | Double Handles |
| Lining Material: | Fabric |
| Exterior Material: | Genuine leather Leather |
| Hardware Material: | Gold |
| Strap Drop: | 9" |
| Theme: | Designer |
| Handle/Strap Material: | Leather |
| Character Family: | Ultimates |
| Product Line: | Soho large |
| Personalization Instructions: | genuine leather hobo bag |
ABOUT
Coach bag - Coach Soho - Soho - F17092 SOHO - Handle/Strap: Gold, Hardware: Gold, Exterior: White
Bags by Coach
Coach is a leading design house of modern luxury accessories and lifestyle collections, with a long-standing reputation built on quality craftsmanship. Defined by a free-spirited, all-American attitude, the brand approaches design with a modern vision, reimagining luxury for today with an authenticity and innovation that is uniquely Coach. All over the world, the Coach name is synonymous with effortless New York style.