$98
Is this Coach authentic?
Yes - we guarantee this Coach item is 100% genuine, authentic and brand new.
Can I return it?
Yes - you can return it within 30 days for a refund, subject to our return policy.
Where do you ship from?
This item is in stock and ships from the United States (USA warehouse). ![]()
Do you ship worldwide?
Yes - we ship worldwide! View shipping options
Does it include a warranty?
This Coach item is covered by the manufacturer's warranty when applicable.
PRODUCT DETAILS
| Brand: | Coach |
| SKU: | 12543568 |
| MPN: | F49472 |
| UPC: | 886382842243 |
| Model: | Park Medium Wristlet |
| Handle/Strap Color: | Black |
| Hardware Color: | Silver |
| Exterior Color: | Black |
| Lining Color: | Green |
| Bag Width: | 8 in |
| Size: | One Size |
| Country of Origin: | Philippines |
| Shape: | Rectangle |
| Closure: | Zip Turn Lock |
| Occasion: | Casual |
| Handle Drop: | 6 in |
| Bag Depth: | 1 in |
| Accents: | Logo Zipper |
| Personalize: | No |
| Accessories: | Bag Charm Wristlet |
| Department: | Women |
| Style: | Wristlet |
| Features: | Inner Pockets Lightweight Lined Outer Pockets |
| Finish: | Pebbled |
| Pattern: | Solid |
| Bag Height: | 5 in |
| Handle Style: | Wrist Strap |
| Lining Material: | Satin Fabric |
| Exterior Material: | Leather |
| Hardware Material: | Silver |
| Strap Drop: | 6 |
| Handle/Strap Material: | Leather |
| Product Line: | Coach |
ABOUT
Coach bag - Park Medium Wristlet - Park Medium Wristlet - F49472 - Handle/Strap: Black, Hardware: Silver, Exterior: Black (UPC: 886382842243)
Bags by Coach
Coach is a leading design house of modern luxury accessories and lifestyle collections, with a long-standing reputation built on quality craftsmanship. Defined by a free-spirited, all-American attitude, the brand approaches design with a modern vision, reimagining luxury for today with an authenticity and innovation that is uniquely Coach. All over the world, the Coach name is synonymous with effortless New York style.